Чіпування тварин

Чіпування тварин — це розповсюджена практика більшості західних країн. Вона дозволяє ідентифікувати домашніх улюбленців і, таким чином, контролювати їх власників — аби ті не викидали тварин на вулиці.

 

Що таке чіпування тварин

Чіпування або електронна ідентифікація тварин — це імплантація під шкіру тварини мікрочіпу, який містить у собі унікальний 15-значний номер. Цей номер закріплюється за твариною індивідуально і залишається за нею протягом всього життя. Чіпувати можна собак, котів, птахів, сільськогосподарських тварин тощо.

 

Навіщо чіпувати тварину

Тварин чіпують з кількох причин. Перша — аби її можна було ідентифікувати, якщо вона загубиться. Крім того, сьогодні у більшості випадків неможливо вивезти тварину закордон, якщо їй не вживлений чіп (виключення є для тварин, які мають татуювання і документи, які підтверджують, що його зробили до 3 липня 2011 року).

Для того, щоб вивезти тварину в іншу державу, зокрема, до країни ЄС, власник повинен виконати вимоги цієї країни. Тварина має бути чіпована, мати ветеринарний сертифікат та щеплення проти сказу. Також чіпування виключає, що вашу тварину переплутають з чиєюсь.

 

Ще одна причина — участь у виставках. Аби тварина

могла це робити, воно обов’язково повинна бути

чіпована, а її номер — занесений у родовід.

Якщо ж ви слідкуєте за здоров’ям свого улюбленця і

водите його до ветеринара, то чіп дозволить клініці

простіше вести облік. У деяких закладах історії хвороби

тварини і профілактичних зходів мають ті ж номера, що

і номер мікрочіпу.

Чіп не дозволяє відслідковувати переміщення тварини. 

У ньому не закладена така функція. Пристрій маленький,

пасивний і інформацію з нього можна зчитати лише за допомогою сканера.

Мікрочіп, на якому і записана інформація, знаходиться всередині капсули. Остання — розміром з рисове зернятко (довжина 12 мм, діаметр — 2,1 мм, вага — 0,6 г). Капсула зроблена зі спеціального скла, яке не відторгає організм тварини. З часом вона обростає його тканинами, за рахунок чого не мігрує тілом. Інформацію з нього зчитують за допомогою спеціального сканера.

Як імпланується чіп

Чіпування вляє собою імплантацію капсули з мікрочіпом під шкіру тварини (не варто плутати цю процедуру з вживленням кліпси у вухо безпритульним собакам). Як правило, роблять це через одноразовий аплікатор, схожий на шприц. Власне, для тварини за відчуттями введення чіпу, те саме, що ін’єкція. Чіп вводять в область холки (місце між лопатками чотирилапого).

20181215_192636.JPG
20181215_192720.JPG