Небезпечна для тварин аптечка

        На просторах інтернету, наприклад, на форумах або у соціальних мережах, часто можна побачити, як одні власники радять іншим препарати, які використовуються у гуманній медицині, можливо, вважаючи, що «людські» препарати кращі за якістю аніж ветеринарні. А може тому, що ці ліки є чи не у кожній аптечці. На превеликий жаль, такі необдумані поради можуть бути небезпечними, або навіть фатальними. Ліки, що використовуються у гуманній медицині, і навіть можуть використовуватись для немовлят, часто є дуже небезпечними для тварин.

 

 

 

 

 

 

 

  • Ібупрофен,  та деякі інші нестероїдні протизапальні (аспірин, кетанов, немісил, адвіл, диклофенак, напроксен тощо).

       Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) широко використовуються у людей як знеболюючі засоби для лікування артритів, запалень тощо.  Хоча ці ліки безпечні для людей, навіть одна-дві таблетки можуть завдати серйозної шкоди вашому улюбленцеві. У собак, котів, птахів та інших дрібних ссавців (тхорів, піщанок та хом'яків) ці препарати можуть спровокувати серйозні виразки шлунка та кишечника, а також гостру ниркову недостатність.

            Ознаками отруєння є нудота, діарея, кривава блювота, стул чорного кольору, відсутність апетиту, млявість, порушення сечовипускання або спрага, загальне нездужання, біль у животі, судоми або смерть.

 

  • Парацетамол (панадол, тайленол, ацетамінофен).

           Незважаючи на те, що парацетамол є дуже безпечним, навіть для дітей, це не стосується домашніх тварин, особливо котів. Одна звичайна таблетка препарату призводить до руйнування еритроцитів крові котів, через що вони більше не можуть переносити кисень. У собак парацетамол призводить до печінкової недостатності та у великих дозах - до пошкодження еритроцитів.

            Клінічні ознаки можуть включати млявість, зниження апетиту, біль у животі та жовтяницю. Також часто спостерігаються набряки морди і лап.

 

  • Антисептики: фукорцин та діамантовий зелений («зеленка»).

       Така популярна зеленка інколи викликає некроз шкіри у тварин, а фукорцин може бути токсичним для котів.

 

     Хоча ці антидепресанти іноді застосовують у домашніх тварин, передозування може призвести до серйозних неврологічних проблем, таких як седація, порушення координації, тремор та судоми. Деякі антидепресанти також мають стимулюючу дію, що призводить до небезпечно підвищеного серцебиття, артеріального тиску та температури тіла. На жаль, навіть одна таблетка може викликати серйозне отруєння.

 

  • Валіум, сібазон, реланіум, та інші бензодіазепіни та препарати для сну.

          Ці ліки використовуються для людей з метою зменшення тривожності та лікування розладів сну. Однак у домашніх тварин вони можуть мати протилежний ефект. Близько половини собак, які споживають засоби для сну, збуджуються замість того, аби заспокоїтись. Крім того, у домашніх тварин ці препарати можуть викликати сильну млявість, порушення координації та уповільнення дихання. У котів деякі форми бензодіазепінів при прийомі всередину можуть викликати печінкову недостатність.  Дана група ліків може застосовуватись тільки під контролем ветеринарного лікаря.

 

  • Протизаплідні препарати (наприклад, естроген, естрадіол, прогестерон).

        Протизаплідні таблетки, як правило,  продаються в упаковках, які собаки не можуть відкрити. На щастя, невеликі дози цих ліків зазвичай не викликають проблем. Однак великі кількості естрогену та естрадіолу можуть спричинити пригнічення кісткового мозку, особливо у птахів. Крім того, у домашніх тварин, які є інтактними (не мали потомства), підвищений ризик побічних ефектів від отруєння естрогенами.

 

  • Бета-блокатори (тенормін, топрол).

      Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (або "АПФ") зазвичай використовуються для лікування високого кров'яного тиску у людей, а іноді і домашніх тварин. Хоча передозування може спричинити низький кров’яний тиск, запаморочення та слабкість, ця категорія ліків, як правило, досить безпечна.  Проте, все ж таки, усі ліки від серця слід зберігати поза досяжністю домашніх тварин.

Заборонені препарати.PNG