Гризуни у ветеринарній клініці "SuperVet"

Досить часто в нашій прктиці ми маємо справу з гризунами - домашніми кроликами, щурами,

хом'яками та свійськими кавіями (морськими свинками). Насправді робота з гризунами є

справжньою насолодою для ветеринара, тому що пацієнти цього виду тварин рідше нама-

гаються вкусити, пошкрябати тощо, зазвичай більш спокійно поводять себе під час огляду. 

Що правда є і деякі мінуси: більшість гризув малих розмірів, у зв'язку з цим дещо зменшується

арсенал діагностичних тестів, які ми можемо запропонувати власнику тварини, у порівнянні з

тими ж собаками та котами. Просто фізично не можливо відібрати необхідну кількість крові у

джунгарського хом'ячка чи домашнього щура у достатній для проведення дослідження кіль-

кості. Окремо можна виділити і проблему фіксації пацієнтів - вони настільки мініатюрні, тому

потрібні певні навички для успішної та безпечної роботи з гризунами. 

Найчастіше власники гризунів звертаються до нас з такими скаргами:

 

  • пацієнт відмовляється від їжі, спостерігається підвищене слиновиділення. В такому випадку першочергово необхідно провести огляд ротової порожнини, оглянути зуби на наявність гачків, ушкоджень слизових оболонок ротової порожнини, та довжину різців;

  • розлади травлення: діареї, закріпи та вздуття у шлунково - кишковому тракті. На жаль це одна з найпоширеніших причин звернення до ветеринарної клініки. Гризуни надзвичайно мають надзвичайно чутливі органи травлення, тому часто реагують на новий чи неякісний корм. Вищевказані симптоми зазвичай супроводжують захворювання, які нерідко закінчуються смертю домашніх улюбленців. Тому для власника тварини надвзичайно важливо звернутись в клініку вчасно. Нерідко лікувати такі випадки необхідно у стацінарі;

 

 

 

 

 

 

 

  • абсцеси. Поширена проблема. Як правило власник помічає болючу, гарячу припухлість на щелепі, під очима та на шиї. Причиною абсцесів у гризунів є бактеріальна та грибкова мікрофлора, яка нерідко дуже важко піддається лікуванню та має тенденцію до рецидивування, тому дуже важливо виявити точний вид інфекційного агента та його чутливість до антибіотиків. Абсцеси лікуються терапевтично та хірургічно, вибір тактики лікування залежить від складності захворювання та швидкості її розвитку. 

  • новоутворення. Пухлини надзвичайно поширені серед гризунів, особливо у щурів та хом'яків, можливо через близьку спорідненість та неконтрольоване розпліднення. Важливо  розуміти - чим швидше новоутворення буде видалене, тим більше шансів на успішне видужання тварини!

Гризуни - милі, доброзичливі створіння, які завжди будуть вірними своєму господарю і чудово підходять у якості домашньої тваринки - друга.

Корінь Ірина, ветеринарний лікар