ЛАЗЕРНІ УКАЗКИ ТА УЛЮБЛЕНЕЦЬ: ГРА ЧИ ПОКАРАННЯ?

      Сьогодні ми вирішили розповісти про гру за допомогою лазерної указки.
Погодьтеся, дуже весело спостерігати за своїм пухнастим улюбленцем, який жваво бігає за червоною точкою від указки. Можна і самому насміятись і повеселити друзів.

       Проте, як зазначають біхевіористи (спеціалісти із поведінки тварин), така гра несе значно більше ризиків та шкоди для психічного здоров’я улюбленця, ніж користі. Ну, от погляньте на гру з іншого боку. Пухнастик з усіх сил НАМАГАЄТЬСЯ наздогнати «здобич», проте НІКОЛИ не досягає успіху. На думку одразу спадає аналогія про «сізіфову працю» - безглузду, нескінченну, нікому не потрібну роботу (міфологічний цар Сізіф у якості ПОКАРАННЯ повинен був вічно котити на гору камінь, який зривався донизу щоразу щойно Сізіф досягав вершини). Ох, таке будь-кого зведе з розуму! 

 

 

      Отож, на думку спеціалістів із поведінки тварин, «гра» із лазерною указкою викликає у тварин ФРУСТРАЦІЮ, яка може проявлятись у вигляді апатії, депресії, «вивченої безпомічності» або, навпаки, проявлятись агресивною поведінкою, стереотипними рухами (повторюваними безцільними рухами).

      Також може розвиватись ОБСЕСИВНО-КОМПУЛЬСИВНИЙ РОЗЛАД (ОКР) – невроз, що характеризується виникненням нав’язливих думок (обсесій) та повторюваних дій (компульсій). Ви бували в ситуації, коли при виході з дому кілька разів перевіряєте, чи виключені плита або праска? І, начебто, усе ретельно перевірили, але закриваючи двері знов починаєте переживати, що перевірили недостатньо добре. І от уявіть собі, що ви будете переживати таке щодня? З улюбленцем може відбуватись щось подібне. Наприклад, собака може почати постійно шукати будь-які сонячні зайчики: чи від дзеркала, чи навіть від годинника. Така постійна пильність й увага перетворюються на невротичну та нав'язливу поведінку. Ось це і є один з варіантів прояву ОКР.

     Окрім цього за деяких умов можливе пошкодження сітківки ока улюбленця світлом від указки. Така фототравма може призвести до порушення зору і навіть до сліпоти.

 

     Ви все ще хочете побавити улюбленця лазерною указкою? Ось порада, ЯК ЗМЕНШИТИ ШКОДУ ВІД РОЗВАГИ.
 

Варто дати можливість тварині ДОСЯГТИ УСПІХУ, «вполювати здобич».  У цьому вам допоможуть клікер та ласощі. Тобто, дозвольте улюбленцю зловити лазерну точку, далі клацніть клікером (звукове підкріплення) та після цього нагородіть смаколиком.

87417405_2595419317356051_16426311588459