Риноскопія у ветеринарній медицині.

Риноскопія - інноваційний діагностичний візуальний метод обстеження порожнини носа за допомогою спеціального обладнання (ендоскопа діаметром 2.7 мм). В залежності від методики проведення застосовуються гнучкі або жорсткі ендоскопи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Процедура проводиться усім тваринам (кішкам, собакам та іншим) з ринітами невиявленого походження.

 

ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ РИНОСКОПІЇ

Первинна симптоматика, яка свідчить про необхідність звернення до фахівця:

 

  • утруднене дихання;

  • часте чихання;

  • слизові, гнійні або криваві виділенння з одного або двох носових ходів; 

  • деформації морди або спинки носа.

 

Причиною проведення риноскопії можуть стати такі захворювання:

  • підозра або наявність пухлин; хронічний риніт;

  • наявність сторонніх тіл у носовій порожнині; екзофтальм;

  • односторонній кон'юнктивіт;

  • гіперплазія (розростання, потовщення) слизової порожнини носа.

 

Специфіка операції для тварин

 

Враховуючи особливості будови носоглотки у тварин, риноскопія може проводитися двома способами: задня (ретроградна) - дослідження носоглотки із застосуванням гнучкого ендоскопа, через отвори, розташовані у верхній частині глотки. Прилад спочатку вводиться в ротову порожнину; передня (пряма) - огляд носових ходів за допомогою жорсткого ендоскопа зовні в бік носоглотки.

 

Проведення процедури

 

Обов'язкова умова проведення подібної діагностики - загальний наркоз. У разі задньої риноскопії паща пацієнта надійно фіксується роторозширювачем. В ході втручання визначаються причини виділень, оцінюється цілісність і загальний стан слизової оболонки. При виявленні пухлини проводиться взяття зразків на аналіз (біопсію або бактеріальний висів). Якщо в носових проходах знайдено інорідне тіло, що потрапило туди нещодавно, розміри і форма предмета якого дозволяють його видалити, то це проводиться одразу . В іншому випадку потрібно додаткове планове хірургічне втручання.

Риноскопія: плюси і мінуси

 

Проведення подібної процедури має свої переваги. Найбільш вагомими є висока інформативність і малоінвазивність (мінімальне втручання) риноскопії. Вона дозволяє виявити будь-які відхилення від нормального стану слизових. В деяких випадках таким способом можна усунути новоутворення або чужорідне тіло без традиційних операцій. Також важливо відзначити швидке відновлення пацієнта після процедури, навіть якщо вона пов'язана з видаленням тканин. До недоліків методу відносять: проведення процедури під загальною анестезією,що пов'язано з певним ризиком; неможливість видалення великих утворень.

Як нас знайти
 Працюємо кожен день 
      з 09:00 до 21:00

 

АДРЕСА: Україна,
м. Київ, Позняки
пр. Григоренка 5а
(між відділеннями ПриватБанку та АТБ)
supervetdoctor@gmail.com
Тел. +38 068 10 60 160
       +38 0500 88 98 38
ФОП Романишина Ю.Р.
 

 

ветеринарная клиника СуперВет, Киев 2017